Z Hradecka

Řidič MHD tvrdý chleba má, ale výplata mu chodí: Nedostatek řidičů a jejich vyšší věk trápí Dopravní podnik města Hradce Králové. Osmdesáti procentům z 240 řidičů je totiž už přes čtyřicet let, mladší se do řízení autobusů příliš nehrnou a nemá je tedy kdo nahrazovat. Toho, že se mladí nehrnou, však využívají ti, kteří kvůli svému vyššímu věku neseženou práci jinde.

Hradec bude opět v obležení divadel: Již po dvaadvacáté se Hradec Králové stane centrem všech milovníků divadel. Již tradiční festival Divadlo evropských regionů přiláká do východočeské metropole desítky divadelních představení, desetitisíce diváků, hvězdy českého filmu i začínající divadelníky. K vidění bude jak divadlo činoherní, loutkové, alternativní, pohybové či experimentální, tak i to pouliční. To vše s podtitulem Spolu a srdcem.

Ze sportu

Již zítra! Hrdinové z Wembley míří do Živanic: Fotbalová lahůdka se bude servírovat tento pátek na východě Čech. Od 17 hodin se v areálu TJ Sokol Živanice uskuteční benefiční fotbalové utkání, v němž se představí bývalí fotbalisté, z nichž většina reprezentovala Českou republiku na úspěšném mistrovství Evropy v Anglii v roce 1996. Proti nim nastoupí místní tým, který je v současné době na druhém místě divizní skupiny C.