Z Hradecka

Velká voda napáchala milionové škody: Od lijáků, které zasáhly Jílovice, Librantice, Výravu a další obce, uplynulo již několik dní. Postižené vesnice se pomalu vzpamatovávají z povodní 
a začínají se sčítáním škod. Třebaže se prozatím jedná pouze o prvotní hrubé odhady, jisté je, že škody se vyšplhají do řádů milionů. Jednatelé zatopených obcí rovněž hledají způsoby, jak do budoucna podobným katastrofám zabránit.

Leoš Heger: TOP 09 měla v kraji vždy dobré výsledky: Cesta TOP 09 při hledání lídra do krajských voleb byla velmi komplikovaná. Přitom původně měla o jedničce kandidátky jasno jako jedna z prvních - už loni v září oznámila, že ji povede horský záchranář Adolf Klepš. Ten však v březnu odstoupil. Ale i ona už lídra má. Je jím poslanec a bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Ze sportu

V Živanicích hrály a pomáhaly bývalé fotbalové hvězdy: Nejen na šampionát, na němž podlehli před dvaceti lety čeští fotbalisté ve finále Německu, se vzpomínalo v Živanicích. Právě sem přijel výběr bývalých reprezentantů, z nichž většina si zahrála na mistrovství Evropy v Anglii. Na východě Čech v pátek nastoupili k benefičnímu utkání proti místnímu diviznímu týmu. Zaplněný fotbalový areál tak mohl v akci vidět například Luboše Kubíka, Pavla Kuku, Vladimíra Šmicera, Tomáše Ujfalušiho a další bývalé fotbalisty. Zápas se uskutečnil v rámci dobročinné akce.