Z Hradecka

Do Sukových sadů se vrátí dělníci: Patnáct let čekají hradecké Sukovy sady na doplnění opomenutých prvků. A pokud vyjdou i plány Komise místní samosprávy Pražské předměstí - sever (KMS), která se spojila s organizací Salinger - Žijeme spolu a jinak, mohl by se výčet sportovních i odpočinkových aktivit v sadech ještě rozšířit. A to už příští rok. Alespoň to vyplývá ze slov zástupce KMS Miloše Berounského, který na začátku května zaslal hradecké radnici upřesnění požadavků na revitalizaci sadů.

Letní brigáda? Peníze až na druhém místě: Podstatný zdroj příjmů tvoří pro řadu studentů peníze z letních brigád. Ty se liší v závislosti na prováděné práci či na jejím místě výkonu. Přesto se však většina brigádníků shodne, že utržené peníze pro ně nehrají zásadní roli, ale chtějí si svou brigádu i užít, případně udělat první krok pro budoucí kariéru. Studenti se mohou 
ke své vytoužené brigádě dobrat několika způsoby.

Ze sportu

„Stopeři? Lepší hráče bohužel nemáme!": V životopise má vepsané mistrovství světa. Pozor, v základní sestavě. Evropský šampionát ale jeho generaci unikl. Přesto má Július Bielik (54), bývalý výtečný reprezentační obránce, před fotbalovým Eurem co říct k defenzivě českého mužstva. Co z jeho odpovědí vyplývá? Má obavy! Hlavně kvalita a aktuální forma stoperů mu zvrásňuje čelo.