Z Hradecka

Vyplavená Výrava sčítá škody i dary: Na více než 34 milionů korun na soukromém majetku a pět a půl milionů korun na obecním majetku vyčíslila obec Výrava škody po řádění vodního živlu. Jen samotný úklid po povodni, která obec zasáhla na konci května, zdejší starosta Michal Konečný odhadl na necelý půl milion. Část tohoto „dluhu" by podle něj měla pokrýt mimořádná dotace, kterou na začátku týdne schválilo hejtmanství.

Slunná loučka otevře za měsíc, bazény zavřou: Kdo se dobře učil celý rok a nenajde na vysvědčení horší známku než trojku, může od čtvrtka 30. června do neděle 3. července navštívit hradecké Aquacentrum zdarma. Jedinou podmínkou je přinést ukázat „dobré" vysvědčení a mít doprovod platícího dospělého. Dobrou zprávou pro milovníky slunečních paprsků je také otevření nově vybudované Slunné loučky vedle plaveckého bazénu. Otevření se kvůli setí trávy pozdrželo, první návštěvníci by se ale měli dovnitř podívat 15. července.

Ze sportu

„Zjistil jsem, jak to má hráč jednoduché": Prakticky ze dne na den hodil kopačky do kouta, místo nich nazul lakýrky, navlékl sako a usadil se v kanceláři sportovního ředitele. Bývalý obránce a kapitán „votroků" Pavel Krmaš je novou výraznou figurou v managementu prvoligového FC Hradec Králové. „Osmnáct let jsem byl profesionálním fotbalistou, nyní vstupuji do jiné fáze svého života," uvědomuje si Krmaš.