Z Hradecka

Stavba mostu odkrývá poklady: Více než dva metry pod zemí našli archeologové základy dřevěného domku ze 13. století, který pravděpodobně obýval hutník nebo kovář. „Nalezli jsme železářskou stružku, používanou pro odpad z výroby nebo zpracování železa. Bez bližších rozborů se můžeme zatím jen domnívat, odkud se ruda do Chlumce dostávala. Není vyloučeno, že lidé využívali místní zdroje, tzv. bahenní rudy, která vzniká v říčních potočních sedimentech," potvrdil archeolog Radek Bláha z hradeckého Muzea východních Čech.

U Hradce budou opět lítat koule prudce: Ve stejný čas a na stejném místě, jen o 150 let později, se 
u Hradce Králové opět střetnou rakouská a pruská vojska. Stane se tak v neděli 3. července, kdy bitevní ukázkou na Chlumu vyvrcholí vzpomínkové akce na bitvu, která, jak se později ukázalo, měla celoevropský význam a vliv na další tok dějin. Ještě předtím však na návštěvníky Hradce Králové a jeho okolí čeká bohatý kulturní i historický program.

Ze sportu

Chasník Žondra posílil Hradec: Pořádného chasníka získal do útoku FC Hradec Králové. Smlouvu na dva roky s následnou opcí ve středu s nováčkem první fotbalové ligy podepsal Libor Žondra. 195 centimetrů, 89 kilogramů. Toť základní údaje o bombarďákovi, který pod Bílou věž dorazil ze Znojma. Hradec si ho vyhlédl nejen kvůli figuře, ale především kvůli šikovnosti ve finální fázi.