Z Hradecka

Ekonomické dopady brexitu pro firmy jsou ve hvězdách: Počínaje čtvrtečním rozhodnutím 
o brexitu se píší nové dějiny Evropské unie. Spojené království je první zemí, která se odpojila od EU a rozhodla se jít svou vlastní cestou. Otázkou však zůstává, 
jak se toto rozhodnutí promítne do ekonomiky evropských států, včetně České republiky.

Cyklostezka rozděluje město. 
Do dvou let má spojit obchody: Nákupní zóny ležící vedle Hradubické autostrády mají jednu vadu na kráse. Zatím tu neexistuje žádné přímé propojení mezi obchody. A teď navíc rozděluje hradecké zastupitele. Ti opoziční totiž nesouhlasí, aby město koupilo zpět část pozemků, které před šestnácti lety prodalo soukromé firmě. Prodejní cena 15 milionů korun za 5,7 tisíce metrů čtverečných se jim zdá přemrštěná.

Ze sportu

Herní test „votroků". Na úvod vyzvou Teplice: Měřením sil s prvoligovými soupeři završí první týden letní přípravy fotbalisté Hradce Králové. V sobotu v poledne se na turnaji O Pohár starosty města Benátek nad Jizerou utkají s Teplicemi. Druhou dvojici tvoří Mladá Boleslav a Prešov, který se letos vrátil do nejvyšší slovenské soutěže. Tento duel začne o dvě hodiny dříve. Odpoledne se pak vítězové utkají o prvenství a poražení o třetí místo.