Z Hradecka

Les plný filozofů 
s tužkami a dotazníky: Lesní turistika se v posledních letech stává fenoménem. Lidé v borech nehledají jen stín a houby, ale i „odfrknutí" od každodenních městských starostí a sportovní vyžití. Velmi vyhledávané jsou i hradecké lesy, které jsou prošpikované cyklotrasami. Teď se v nich návštěvníci setkají i se studenty hradecké Filozofické fakulty, kteří tu budou provádět ojedinělý sociologický průzkum.

Hurá, sláva nazdar výletu! Ztratili jsme se, ale opět jsme se našli!: Asi každý, kdo cestuje, to někdy zažil. Procházíte se, vychutnáváte si památky kolem sebe, poznáváte nepoznané. A najednou se rozhlédnete kolem sebe a ejhle - nevíte, kde jste. Co teď? Je čas na paniku nebo to chce zachovat klid? Hodně z nás začne jančit, ale jsou i tací, kteří to berou s humorem.

Ze sportu

Draftovaný Hronek: „Jsem šťastný! Za Detroit i za druhé kolo": Pohádkový příběh hradeckého mladíka má další nádhernou kapitolu. Hokejista Filip Hronek prošel draftem. Osmnáctiletý obránce přišel na světové burze talentů na řadu ve 2. kole jako celkově 53. v pořadí. A to nejlepší nakonec. Vybral si ho slavný Detroit Red Wings! „Je to výborný a zvučný klub, v NHL má velké jméno. Určitě jsem rád, že si mě taková organizace vybrala," prohlásil v rozhovoru pro klubový web hradeckého Mountfieldu.