Z Hradecka

Územní plán čelí stovkám námitek: Je to víc jak týden, co si návrh nového územního plánu z dílny architektů Tomáše Vymetálka a Patrika Kotase odbyl v Hradci svou poněkud bouřlivou premiéru před občany. Při jeho víc jak pětihodinovém veřejném projednávání nešetřili někteří Hradečané v Adalbertinu pískotem ani jadrnými výkřiky a úředníkům na místě stihli podat na čtyřicet dotazů či námitek.

Výročí bitvy přinese i komplikace v dopravě: Už v pátek se naplno rozjede kolotoč akcí, které souvisí  s výročím bitvy u Hradce Králové z roku 1866. Očekávanému náporu návštěvníků je uzpůsobena i doprava. Hned několik akcí proběhne v samotném centru Hradce Králové. Jak je to tedy ve městě pod Bílou věží s parkováním? Návštěvníci mohou využít placených míst v rámci parkovacího systému města.

Ze sportu

,,Chytat FNL? Pro mladého kluka výborná zkušenost": Premiéru v pardubickém dresu má za sebou. Ve druhém poločase přípravného duelu s Jihlavou (1:1) předvedl Jan Stejskal několik povedených zákroků a právem si vysloužil pochvalná slova od trenéra Jiřího Krejčího. Člen reprezentační dvacítky, který převážnou část kariéry strávil právě v Pardubicích, přišel v týdnu do týmu účastníka Fotbalové národní ligy na půlroční hostování z Hradce Králové.