Z Hradecka

Obchod už roste, petici navzdory: Už jen hromady cihel a všudypřítomná suť připomínají bývalý činžák na Pospíšilově třídě v sousedství areálu Pilnáčkovy továrny. Ten v minulých dnech padl za oběť nově rostoucímu Penny Marketu, který by se měl na hradeckém Slezském Předměstí dostavět ještě letos na podzim. Místní jsou z přítomnosti bagrů rozpačití.

Do boje s vedrem v Hradci vyrazí technické služby i hasiči: Teploty nad 30 stupňů Celsia znamenají v krajské metropoli nejen těžko snesitelné vedro, ale také jasný signál pro technické služby města, aby vyjeli do ulic skropit  vyprahlou zeleň a rozpálené silnice. Letos už kropicí vozy vyrazily do akce dvakrát. „Cílem tohoto každoročního snažení je okamžité zmírnění následků vysokých letních teplo," potvrzuje mluvčí královéhradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Ze sportu

Hradec vyzve v přípravě Hanáky, stále jedná o dvou posilách: Další přípravné utkání sehrají fotbalisté Hradce Králové v sobotu dopoledne na Hané. 
Prvoligový nováček se ve Slatinicích utká od 10.30 hodin se Sigmou Olomouc, která v uplynulé sezoně naopak nejvyšší soutěž opustila. „Votroci" dosud odehráli tři přípravná utkání a ve všech dostali prostor všichni hráči. Stejné to bude i na Hané.