Z Hradecka

Na dálnici zkratkou? Už jen chvíli: Opatovickou čerpací stanici už opustili dělníci, průjezd je stejný jako před rekonstrukcí. Alespoň tedy zatím. „Naši žádost na úpravu dopravního značení v areálu řeší odbor dopravy. Pokud nám vyhoví, bude to znamenat, že by se upravila jednosměrka, aby to bylo bezpečnější a auta se tam neotáčela," uvedl Tomáš Mařík z firmy, která stanici vlastní.

Komunikace s úřady z domova? Od roku 2018: Jako rajská hudba musí znít všem občanům možnost jednodušší a přehlednější komunikace s úředníky. Minulostí by tak měly být dovolené vybírané z nutnosti navštívit úřad a následně na jeho půdě strávit několik hodin. Hradec Králové se nechal inspirovat několika dalšími městy České republiky a od roku 2018 plánuje spustit elektronický Portál občana.

Ze sportu

Piták neváhal a zvolil Olympii. I kvůli tátovi: Premiéru má za sebou. Karel Piták, nejzvučnější letní posila hradecké Olympie, v sobotu poprvé oblékl zelenobílý dres a vyběhl k přípravnému utkání s druholigovými Pardubicemi. Na hřišti strávil 90 minut a svým výkonem přispěl k nečekané výhře nováčka České fotbalové ligy 2:1.