Z Hradecka

Rivaly spojí stezka snad v roce 2020: Odvěcí rivalové Hradec Králové a Pardubice jsou dle nedávno zveřejněného průzkumu rájem cyklistů. Vadou na kráse takového ocenění však je, že obě města doposud nespojuje cyklostezka. I tento nedostatek by se měl do budoucna změnit. „Jsem stále optimista, i když to říkám už dlouho a věřím, že se tato spojnice podaří uskutečnit do roku 2020," řekl Deníku starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák.

Šlapací vozítka jsou v Čechách díky televiznímu šotu: O víkendu se ulicemi Hradce Králové budou opět prohánět roztodivná vozítka poháněná jen lidskou silou. Šampionát Evropy závodů šlapacích vozítek se v krajské metropoli uskuteční již posedmé. Ale nebýt Evžena Vyčichla, který tuto zábavu pocházející původně z USA, nezhlédl jednoho dne náhodou v televizi, byl by divák o tuto zajímavou kratochvíli ochuzen.

Ze sportu

Spartak v akci. Hlavní slovo má trenér Titov: Hráči se postupně trousí z nedalekého hotelu do sportovního areálu místního Sokola. Z jejich výrazu nelze vyčíst žádné velké nadšení. Kdo si přečetl program dne, tak už tuší. Na nejbližší hodinu a čtvrt se jejich společníkem stane atletický ovál. Bude to opět pořádná makačka. Ostatně tak jako v předchozích dnech. Náplň je různá, tentokrát hráče čeká běh. Vše pod dohledem početného realizačního týmu. Necelé dva týdny z letní přípravy strávili na východě Čech hokejisté Spartaku Moskva, účastníka Kontinentální hokejové ligy.