Z Hradecka

Korunu čeká křest ohněm: Už jen týden se budou trápit řidiči s kolonami v centru Hradec Králové, kde se dokončuje rekonstrukce křižovatky Koruna. „Vše běží podle plánu a celá akce skončí v plánovaném termínu, tedy poslední červencový den," řekl nedávno na jednom z kontrolních dní náměstek primátora Jindřich Vedlich s tím, že běžný automobilový provoz včetně trolejbusů městské hromadné dopravy by se na křižovatku měl vrátit 1. srpna.

Hrádek si zaslouží zviditelnění, říká o památce nový kastelán: Na začátku července se vlády nad neogotickým skvostem zhostil nový kastelán. Po odcházejícím Ivanu Šenkovi přichází nová krev v podobě vystudovaného literárního historika Martina Rejmana. Ten se Deníku svěřil se svými plány s tímto často opomíjeným šlechtickým sídlem.

Ze sportu

Pokusí se uspět na olympiádě a pak se ožení: Nejen hradecké město a východní Čechy, ale i celou republiku bude na olympijských hrách v Rio de Janeiru zastupovat judista Pavel Petřikov. Člen Judo Clubu Hradec Králové před měsícem oslavil 30. narozeniny. Je tedy ve věku, kdy už má zkušenosti, které by chtěl v Brazílii zúročit.