Z Hradecka

Koruna změnila směry jízdy: Zrekonstruovaná hradecká křižovatka Koruna zcela změnila dopravní pravidla na přilehlých silnicích. Zcela se například obrátily ukazatele v Horově ulici, která tak už nebude sloužit jako nouzový přivaděč při ucpané Koruně na Gočárovu třídu. Změny se dotkly i výjezdu ze Sukových sadů směrem od Finančního úřadu.

Do Ria na paralympiádu poletí kůň chlumeckých Kinských: Do brazilského Ria de Janeiro se podívá také zástupce chlumecké větve hraběcího rodu Kinských. První zástupkyně České republiky v paradrezuře na paralympiádě Anastasja Vištalová totiž pojede na koni Lata Brandis. Klisna patří právě Kinským a trénuje je Eleonora Kinský dal Borgo, která se narodila a žije v italské Pise. Hraběnka se svou svěřenkyní přes léto trénují v Čechách v Jezdeckém klubu Ronex.

Ze sportu

Odstartuje hokejový svátek - Mountfield Cup: Luxusní obsazení má 1. ročník hokejového Mountfield Cupu, který začíná v pátek dvěma úvodními zápasy. Z Ruska dorazili obři Salavat Ufa a Avangard Omsk, český hokej zastupují pořádající Hradec Králové a sousední Pardubice. Hraje se od pátku do neděle, během tří dnů se v turnaji potká každý s každým.