Z Hradecka

Pod Kubištovými sady našli staré cesty: Historické silnice, cihly a další objevy našli archeologové při průzkumu v hradeckých Kubištových sadech. Město by mělo z této archeologické sondy obdržet nálezovou zprávu do podzimu. Informace využije radnice při budoucí obnově chátrajících Kubištových sadů, tedy parku ohraničeného ulicemi Pospíšilovou, Hradební a Víta Nejedlého.

Výstupem na věž a během uctili hasiči památku kolegů: Bylo 18. července 1973, kdy hradečtí hasiči včetně Josefa Romportla a Vlastimila Málka vyjížděli k požáru automobilové opravny v hradecké Hořické ulici. Na místě našli hořící acetylenovou láhev… Výsledek? Josef Romportl zahynul na místě, Vlastimila Málka záchranáři převezli do fakultní nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Na památku obou hasičů se už od roku 1975 koná Memoriál Josefa Romportla a Vlastimila Málka v disciplínách požárního sportu.

Ze sportu

Východočeši sedají na ruský kolotoč: Fanoušci mají pohotovost. Hokejové tábory Hradce Králové a Pardubic jdou v přípravném období konečně do ostré akce. Pod Bílou věží v pátek odpoledne odstartuje 1. ročník Mountfield Cupu. Turnaj má zatím nulovou tradici, ale jeho obsazení vše vynahrazuje. Proti českým celkům vyrazí ruská špička - Avangard Omsk a Salavat Ufa. Jedná se o možná nejlépe obsazený letní podnik v Evropě.