Z Hradecka

Výstavbu koupaliště řeší policie: V nedávné době se do centra pozornosti dostalo koupaliště v Novém Bydžově. Někteří ze zástupců místní opozice zpochybnili částku, za kterou byla nová bydžovská plovárna před lety zrekonstruována. Vadilo jim především to, že nedaleký Chlumec se pyšní také novým letním areálem, ovšem za poloviční cenu, tedy 20 milionů korun.

O pokálené stany neměli zájem ani bezdomovci: O Danajský dar si koledovala hradecká Charita, která přišla s myšlenkou, že by pro své klienty vymohla osiřelé stany, které zbyly po návštěvnících Hip Hop Kempu. „Ze začátku jsme šli do této akce s nadšením a měli jsme velká očekávání. Pak ale přišlo velké vystřízlivění," řekla Deníku vedoucí Domu Matky Terezy Dana Pechová.

Ze sportu

Krédo 1. lajny: Hraj hokej, jak nejlíp umíš!: Hraj hokej, jak nejlíp umíš. Takové je motto nového hradeckého komanda, ve kterém má vedle Lotyše Džerinše a virtuosa Bednáře pevné místo Rudolf Červený, úterní dvougólový kat nabušeného Brna. „Mojí rolí je vybojovat puky a házet jim to. Myslím, že spolupráce funguje výborně," pochvaluje si útočník Mountfieldu.