Z Hradecka

Start školního roku bez sbíječek: O letních prázdninách procházela snad každá základní škola na území krajské metropole menší či větší přestavbou. Téměř všechny práce však s první školním dnem skončí. I když se naleznou výjimky, tak žádná z nich by podle vedoucí odboru školství hradeckého magistrátu Aleny Synkové neměla narušit řádnou výuku.

Lipovou alej by měly oživit nové stromy: Zásah do lipového stromořadí od Střelecké ulice až po soutok je v Hradci Králové na spadnutí. Přestože k povolení, respektive k žádosti o výjimku se ještě musí ve správním řízení vyjádřit Královéhradecký kraj, radnice má již zpracované konkrétní plány, které zahrnují novou výsadbu dřevin. Změny uprostřed rušné komunikace budou probíhat v několika etapách.

Ze sportu

Blíží se poslední podnik Gladiator race: Inov 8 Gladiator race. Tento unikátní překážkový závod spočívá v běhu, v jehož průběhu se překonávají různě těžké překážky umělého či přírodního charakteru. Pořadatelé ze Sportvisia využívají atraktivních lokalit a snaží se v nich využít originální překážky. Ty se mohou dělit na klasické, silové a specifické překážky, které jsou dané lokalitou.