Z Hradecka

Hradec chce dál bořit bariéry: Krajská metropole se dlouhodobě pohybuje na vrcholu žebříčků mapujících kvalitu života a bydlení. Jedním z důvodů takových umístění je i snaha zdejší radnice o co nejpřijatelnější a nejjednodušší pohyb po Hradci Králové, kde by v blízké budoucnosti měly vzniknout další kilometry bezbariérových tras. Radnice je plánuje zbudovat do dvou let.

Labské nábřeží zahalila pára: Tisíce lidí přilákalo v sobotu do centra města již čtrnácté pokračování Nábřeží paromilů. „Akce se ve všech ohledech vydařila, přálo nám i počasí," hodnotil akci, již pořádá Královéhradecký klub přátel parních strojů, jednatel Jiří Stránský, který si však posteskl, že vystavovatelé, kterých se v Hradci sešlo na šest desítek, nemají své následovníky.

Ze sportu

Holeš o Přikrylovi: „Někdo se přizná, někdo ne…": Poblíž brankové čáry šel Tomáš Holeš do souboje s mladoboleslavským Přikrylem. Domácí borec se ukopl a míč daleko od hradeckého beka proletěl do zázemí. Rozhodčí však k překvapení všech ukázal na rohový praporek. Holeš se rozčiloval, žádal Přikryla, aby se přiznal. Nedočkal se. A Hradec z následného rohu dostal první branku…