Z Hradecka

Koruna: Past na trolejbusy?: Nedávno otevřená křižovatka Koruna se pro některé řidiče hradeckého dopravního podniku stala doslova noční můrou. „Byl zázrak, když jsem ji projel bez toho, abych musel vystoupit a přehodit klacky na správnou trolej," svěřil se Deníku jeden z řidičů trolejbusu, který si však nepřál zveřejnit své jméno. Podle něj se však ve většině případů stala nová chlouba krajské metropole pastí na trolejbusy a z jejich šoférů udělala výhybkáře.

Kraje odstartují další kolo kotlíkových dotací: Zájemci mohou získat dotaci ve výši 70 až 85 procent nákladů podle typu zdroje a lokality. Příspěvek může činit až 127 tisíc korun. Cílem programu je snížit emise z lokálního vytápění domácností. V hradeckém kraji se další vlna kotlíkových dotací rozběhne už v pondělí 12. září. I tentokrát se zájemci vyhnou nepříjemným frontám. „O dotaci se bude žádat stejným způsobem jako letos v lednu, a sice prostřednictvím elektronického portálu," informovala mluvčí kraje Martina Götzová.

Ze sportu

Bubákem standardky: Dokola se můžeme bavit o trápení hradeckých fotbalistů. Ano, je pravdou, že přechod do útoku je nepřesný, utahaný, že celkově stojí za starou belu. Další pravdou je, že útočníci až na výjimku mlčí, že ve středu pole jsou k vidění šílené ztráty míče. Největší bubák „votroků" je zaparkovaný ale jinde - ve standardních situacích. Zápas v Mladé Boleslavi, který Hradec prohrál 0:2, až na kost odhalil největší slabinu mužstva.