Z Hradecka

Školáci často rodiče zadluží. Někdy zbytečně: Začátek nového školního roku klade velké nároky na rodinný rozpočet - nezbytná výbava pro prvňáka vyjde zhruba na 4000 korun, sešity a další pomůcky pro děti na prvním a druhém stupni základní školy stojí nejméně 2000 korun. Spousta rodičů, především matek samoživitelek, se tak během letních prázdnin kvůli nutným výdajům pro své ratolesti zadluží. Věci 
do školy totiž zkrátka nakoupit musí.

Telefon na prvním stupni? Zbytečné, shodují se učitelé i rodiče: Přestože školní řády se snaží vymezit používání mobilního telefonu během školního vyučování, nepříjemné vyzvánění narušuje výklady pedagogů nejenom na základních školách, čímž ale problémy ani zdaleka nekončí. Za daleko vážnější prohřešek může být považováno třeba i nevhodné chování některých studentů, jenž nastolená školní pravidla často obcházejí.

Ze sportu

Džerinš a spol. chyběli a Hradec padl: Bez hlavní Džerinšovy úderky, bez prvního brankáře Kacetla, bez Slovince Gregorce. Hradecká sestava byla v Brně značně prořídlá, přesto do 45. minuty držela proti domácím hokejovým hvězdám stav 1:1. Nakonec z toho byla porážka 1:4, kterou kupříkladu bek Stanislav Dietz označil jako drastickou… Ano, Hradec odehrál bez ohledu na výsledek velmi solidní zápas.