"V tuto chvíli jsme úspěšně dosáhli očkování u 89 procent našich seniorů a 67 procent zaměstnanců," informovala Daniela Lusková, ředitelka největšího domova pro seniory v Královéhradeckém kraji, kde žije až 340 seniorů. Uvnitř domova se tak podle ní pomalu vrací ke společenskému životu.

"Díky očkování se můžeme postupně vracet ke cvičení, pečení, společnému stolování apod. Díky všem, co očkují a díky všem, kdo se očkovat nechají," uvedla Lusková.

Podle krajského radního pro zdravotnictví Zdeňka Finka (Spojenci pro KHK) jsou aktuálně aspoň první dávkou už očkovaní všichni klienti a zaměstnanci domovů pro seniory napříč Královéhradeckým krajem.

Ilustrační foto
Od desítek ke stovkám. Krajští záchranáři se kvůli covidu nezastaví

Výjimku tvoří pouze lidé, kteří očkování odmítli nebo nemohli ho absolvovat ze zdravotních důvodů.

"Pak jde ještě o zařízení, která byla v poslední době výrazně zasažená covidem. Třeba v Třebechovicích pod Orebem se kvůli tomu první dávka bude podávat teprve v nejbližších dnech," doplnil Fink. Více než polovina klientů a zaměstnanců domovů v celém hradeckém kraji má podle něj za sebou už i přeočkování druhou dávkou. "Do 14 dnů by měli být všichni zájemci proočkovaní oběma dávkami," dodal radní.