Ještě loni na podzim zastřešovala Malšovickou tlustá vrstva dřevěných palubek a místní klopýtali přes rozbité betonové „náměstíčko". Dnes, když se tudy vydáte na poštu či bowling, střechu nenajdete. Naopak projdete kolem čerstvě zaseté trávy a po zbrusu nové zámkové dlažbě. „Přibyly také nové lavičky a stojany na kola," doplňuje výčet oprav v areálu bývalé tržnice předseda malšovické komise místní samosprávy Vladimír Krupka.

Dříve tmavý areál by měl navíc díky strhnutí střechy už brzy kypět zelení. Vyseté trávě sekundují nově zasazené stromy v čele se vzrostlou borovicí, na kterou slibují hradecké technické služby v zimě pověsit vánoční výzdobu.

Chvála i kritika

Ne každého ale radikální změna v Mrštíkově ulici těší. Ačkoli vedení malšovické komise místní samosprávy pěje na rekonstrukci chválu, část místních nešetří kritikou. Poukazují například na to, že původní střecha tam nebyla pro nic za nic. V létě stínila ostrému slunci, v zimě zase bránila sněhu a námraze. „Když tudy půjdu v zimě na poštu, nejdříve se budu brodit sněhem, abych si ve finále zlomila nohu na zledovatělé cestě. V létě se zase nebude kde schovat před sluncem," lituje strženou střechu Aneta Skálová.

„Já jsem naopak rád, že střecha zmizela. Líbí se mi to osobně víc. Lepší, než aby to na někoho spadlo," pochvaluje si naopak Jan Řehák.