Celé léto turisté mířící autem do kempu na Stříbrném rybníku či obyvatelé Svinar a Bělče museli z Hradce zajíždět přes třebechovickou výpadovku na nový svinarský most, aby se zavřené silnici vyhnuli. Silnici uzavřela začátkem léta generální rekonstrukce vozovky, která byla léta rozbitá.

„Komunikace se pro veřejný provoz i pravidelné autobusové linky hradeckého dopravního podniku otevírá 30. září. Stavba, která vyšla na předpokládaných 25 milionů korun, proběhla bez komplikací,“ uvedla Sylvie Velčovská, mluvčí Královéhradeckého kraje, který silnici vlastní.

Díky stavbě vznikly pro obyvatele této hradecké čtvrti také nové chodníky a doprava na velice frekventované silnice je tak bezpečnější.

Ilustrační fotografie.
Město daruje potřebným potraviny z jídelny seniorů

Uzavírka trvající celé léto pravidelně mátla řidiče, kteří vyrazili do kempu na Stříbrném rybníku trávit dovolenou. Navigace je často dovedla těsně ke kempu, ke kterému se však nedostali. „Tito řidiči i někteří místní si pak krátili cestu po místní cyklostezce. Právě na ně jsme zaměřili svou pozornost a pokutovali je,“ uvedl vedoucí dopravní skupiny hradeckých strážníků Pavel Süke.

Na opravenou silnici, která spojuje krajské město s rozrůstajícími se vesnicemi v jeho okolí, se od prvního říjnového týdne vrátí rušný provoz. „Celé léto jsme tu díky uzavírce měli příjemný klid. Teď nám pod okny začnou jezdit zástupy aut nanovo,“ řekl Martin Sedláček, který ve Lhotecké ulici žije.

Stavební ruch a uzavírka se na tuto frekventovanou vedlejší cestu z krajského města ale znovu vrátí. Na jaře se začnou cestáři z gruntu opravovat její další část: mezi Malšovou Lhotou a malšovickými zahrádkami.

Dopravní podnik testuje nový dieselový autobus.
Dopravní podnik testuje nový dieselový autobus