Cyklisté nezpevněný úsek stezky u Stříbrného rybníka na okraji Hradce Králové hravě přejedou, běžkaři v zimě také. Jen pro in-line brusle je nesjízdný. Právě proto bruslaři od samého začátku provozu stezky volají po hladkém asfaltu. Napojení v tomto místě však není na pořadu dne. „Asfalt by přibývat neměl, pro nás je na Stříbrném rybníku prioritní věnovat se investicím jako opravy chatek, udělat toalety u pláže, umožnit využití tobogánu a podobně. Pro případné prodloužení cyklostezky od Stříbrného rybníku ke Svinarům se nám nepodařilo vykoupit pozemky,“ říká v této souvislosti náměstkyně primátora Hradce Králové Věra Pourová.

Prodloužení cyklostezky a zkvalitnění služeb na trase v okolí Hradce Králové se dočkají nejen cyklisté, bruslaři a běžkaři, ale také matky s kočárky.

„V Hradci a jeho okolí je poměrně hustá síť cyklostezek, naší snahou je sice v městských lesích provozovat sport, ale nezapomínáme ani na přírodu jako takovou. Plánovanou novinkou je rozšíření cyklostezky od Zděné boudy k lesnímu hřbitovu, aby se pohodlně navázalo na Hradečnici. Zvažujeme také zpevnění spojky mezi občerstveními U Vlka a U Pytláka, která bude k využití sportovcům, ale hlavně maminkám s kočárky,“ doplňuje Věra Pourová.

Hojně využívaná je také cyklostezka z Hradce Králové do Kuksu, a to od svého otevření v roce 2013. Je součástí dálkové Labské stezky a také jednou z nejdelších souvislých cyklotras v České republice. Vede řadou pozoruhodných míst: kolem barokní kaple Zjevení Páně ve Smiřicích, zámku a zámeckého parku ve Smiřicích, pevnosti Josefov nebo Železničního muzea Jaroměř.