„Máme jednotné zadání, ale každý může zapojit svou fantazii. Zároveň je vše porovnatelné. Na vaření mají zhruba tři a půl hodiny," vysvětlila Hana Prymšová z pořádajícího Odborného učiliště Hradec Králové. Dodala, že ze školy musí vždy vybírat ty nejlepší, protože zájem je velký. V porotě usedli zástupci všech zúčastněných škol. Mimo domácích se mezi sebou utkali kuchaři ze Speciální střední školy a základní školy Žamberk, Odborného učiliště a základní školy Sluneční z Hostinného, Střední školy a Základní školy z Nového Města nad Metují a Střední školy Antala Staška z Lomnice nad Popelkou. „Soutěž jsme uspořádali díky finanční podpoře sponzorů a hradeckého magistrátu. Bez nich by si to škola nemohla dovolit," zakončila Prymšová.

Legendární Broadway na skok v Hradci

Hradec Králové - Hvězdné obsazení, legendární Broadway a nesmrtelný divadelní hit. To je kombinace, na kterou ve čtvrtek od 20 hodin láká hradeckého kino Bio Central, které uvede záznam představení O myších a lidech. Na jevišti divadla zazáří populární James Franco, v další roli se představí například Chris O'Dowd. Známá hra nositele „nobelovky" Johna Steinbecka nabízí podle slov tvůrců divadla působivý portrét amerického ducha a srdceryvné svědectví o přátelství a jeho poutech.

Chris O’Dowd a Leighton Meester.

Dobrá zpráva…pro zvědavce

Hradec Králové - Odpadní voda, kterou obyvatelé krajské metropole vyprodukují, se před vypuštěním do Labe musí nejdříve vyčistit. Pokud vás tento proces zajímá, máte možnost se v sobotu 18. dubna přijít podívat do čistírny odpadních vod v Hradci Králové. Její brány na výjezdu z Hradce směrem na Vysokou nad Labem budou pro veřejnost otevřeny od 9 do 14 hodin.
Čistírna odpadních vod čistí odpadní vody z Hradce Králové a několika přilehlých měst a obcí, z nichž nejvýznamnější jsou Třebechovice pod Orebem. Čistírna byla vystavěna v první polovině 90. let minulého století pro 141 tisíc ekvivalentních obyvatel a zkušební provoz byl zahájen v roce 1995. Poslední rozsáhlá rekonstrukce čistírny probíhala v letech 2008 až 2010 a jejím účelem bylo zintenzivnit odstraňování dusíku z odpadních vod.