„Se zvolením přichází velká osobní odpovědnost za výsledek regionálních i senátních voleb na podzim tohoto roku. Činnost, která mě nyní čeká, však pro mě není nová, protože jsem byl letitým členem regionální rady,“ konstatoval Ivan Adamec.

Původně se měl trutnovský starosta ve volbách utkat s dalšími dvěma kandidáty: s hejtmanem Královéhradeckého kraje Pavlem Bradíkem a poslankyní parlamentu Zdenkou Horníkovou. “Pavel Bradík kandidoval na tuto pozici, nominoval ho oblastní sněm Hradec Králové. Na schůzi regionálního sdružení se však po svém proslovu kandidatury vzdal,“ vysvětlil situaci Ivan Adamec.

Ve volbě nakonec získal 64 hlasů z možných 105. „Každý, když jde do boje, si musí věřit, jinak to nemá cenu. Příjemně mě potěšilo, že jsem byl zvolen. Tím, že došlo k oddělení funkce hejtmana od předsedy ODS v kraji, došlo k posílení týmu, který bude prosazovat vítězství našich kandidátů a programu ODS v regionu,“ poznamenal trutnovský starosta po svém vítězství.

Na to, zda bude mít jeho nová pozice vliv na dění na Trutnovsku, nahlíží Ivan Adamec takto. „Lze to jen těžko místně klasifikovat. Z hlediska prestiže může mít mé zvolení pro region a naše voliče jistý význam. Je to však záležitost ryze stranická,“ podotkl úspěšný politik a dodal: „Na podzim budu kandidovat do senátu, protože jsem prošel primárkami. Chceme upevnit síly a dosáhnout volebního vítězství.“

Jméno, příjmení, titul Ivan Adamec, Mgr.
Datum narození 21. 3. 1960
Rodinný stav ženatý
Děti dcera a syn
Bydliště K Rybníčkům 125, Trutnov
Vzdělání Univerzita Karlova Praha
Fakulta pedagogická
Zaměstnání 1984 – 1985 ONV Mělník
1985 – 1986 ZVS + KNV Praha
1986 – 31. 8. 1990 Vč KNV Hradec Králové
1990 – 1998 ZŚ Trutnov
1998 – dosud Město Trutnov
Veřejná a polit. činnost 1994 – člen ODS, zastupitel města Trutnov
1996 – člen rady MZ
1998 – starosta Trutnova
2002 – starosta Trutnova a senátor
2006 - starosta Trutnova, senátor – předseda VHZD
Jazykové znalosti anglický jazyk
německý jazyk – lépe než anglicky
ruský jazyk – hůře než anglicky
Záliby dům, zahrada, kultura, četba, sport