Příští primátorkou města by mohla být Pavla Finfrlová, náměstkyně primátora. Alespoň hradecká ODS ji na tento post během svého volebního shromáždění v pondělí navrhla. Zvolená jednička by na podzim měla vystřídat na primátorském křesle současnou hlavu města Otakara Divíška.

Porazila v hlasování Martina Soukupa, který je na kandidátce druhý. „Svou prohru nesu statečně, přestože jsem individualista, jsem schopen pracovat v týmu, takže je to naprosto bez problémů,“ komentoval svou porážku Soukup.

Na kandidátce se údajně objeví nové tváře, přední místa obsadili Bořek Málek, Naďa Štěrbová, Daniel Tůma a Lenka Zítková. Podle Finfrlové se chce ODS po volbách zaměřit na revizi smlouvy o parkování s Atolem, snížení daně z nemovitosti nebo změnu komunikační strategie radnice.

„Kauza Atolu bude mít pravděpodobně na volby negativní vliv, chceme však celý ten systém polidštit a návrhy občanů do něj zapracovat,“ připustila náměstkyně.

Z možné silné kandidátky strany TOP 09 obavy nemá. Podle ní najdou s pravicově smýšlející stranou společnou řeč a mohou dokonce postavit koalici. „Chceme, aby se Hradec stal městem příležitostí pro všechny pracovité lidi a právě v tomhle ohledu bychom se s TOP 09 mohli shodnout,“ dodala Finfrlová.

Královéhradecká ODS získala v komunálních volbách před čtyřmi lety na radnici silný mandát a obsadila devatenáct zastupitelských židlí z celkových třiceti sedmi.