Petici proti spalovně nebezpečných odpadů již mají na stole ministerští úředníci. Delegace z celého Pardubického kraje ji včera předala přímo novému ministrovi životního prostředí Janu Dusíkovi.

„S ministrem jsme se setkali přímo v Poslanecké sněmovně. Myslím, že to jednání dopadlo dobře. Ministr naše námitky proti projektu obnovení spalovny vyslechl a bylo vidět, že se o tuto problematiku dříve tolik nezajímal, protože některé skutečnosti ho překvapily,“ konstatoval náměstek hejtmana Jan Tichý, který se jednání účastnil.
Spolu s ním se do Prahy vydali i primátor Pardubic, starostové Přelouče či Lázní Bohdanče nebo také náměstkyně primátora sousedního Hradce Králové.

Na ministerstvu životního prostředí prý byli velmi překvapeni, kolik emocí spalovna vzbuzuje a kolik lidí se k ní vyjadřuje. „Upozornili jsme ministra, že jednání o spalovně vůbec nemělo dojít do fáze, kdy před námi stojí veřejné projednávání. Teď už bude jen velmi těžké zařídit, aby středeční shromáždění v ČEZ Areně nebylo emotivní,“ poznamenal Jan Tichý.

A jak byla delegace z Pardubického kraje spokojena s výsledkem jednání na ministerstvu? „Samozřejmě nám na ministertvu nemohli před veřejným projednáváním říct, že ke spalovně vydají zamítavé stanovisko. Já osobně bych tomu ale rád věřil,“ dodal náměstek hejtmana Pardubického kraje.

Lukáš Dubský