Novoroční ohňostroj v Hradci Králové letos nahradí moderní videomapping, který návštěvníci uvidí na budově staré radnice. S ohledem na velký zájem o tuto tradiční akci se město rozhodlo videomapping promítat rovnou dvakrát.

První den spolu začne 1. ledna v 16 hodin, vedení města bude na Velkém náměstí rozdávat čaj, punč i čočkovou polévku. Od 17 hodin pak začne koncert, po kterém bude následovat novoroční videomapping.

Psali jsme:

Ohňostroj na Velkém náměstí nahradí videomapping.
Hradec přijde o novoroční ohňostroj. Opozice mluví o zelené ideologii

„Rozhodli jsme se pro všechny návštěvníky přichystat šetrnější a zároveň modernější formu oslav nového roku. Primárně se bude promítat na budovu staré radnice, ale s ohledem na to, že se jedná o videomapping doplněný laserovou show, vyplní světelné představení na několik okamžiků i celé náměstí,“ popisuje v tiskové zprávě hradecká primátorka Pavlína Springerová.

Takhle vypadal loňský videomapping na budově radnice v Kroměříži:

Zdroj: Dominik Pohludka

Světelná projekce bude rozdělena do čtyř částí, každá z nich připomene jiné symboly Hradce Králové. Trvat bude více než osm minut. První videomapping začne zhruba v 18 a druhý v 19 hodin.

Obyvatele Moravského Předměstí v Hradci Králové udivilo kácení desítek vzrostlých stromů a další zeleně mezi Mandysovou ulici, vilou Cristinou a kulturním střediskem Medium. Lesík tento týden téměř ze dne na den ustoupil nechtěné stavbě bytových domů.
Bezmoc na Moravském Předměstí. Místo lesíka vyrostou na sídlišti nechtěné domy

„Protože byl velký zájem veřejnosti o tuto událost, rozhodli jsme se, že videomapping uděláme v tento den ve dvou časech. První se uskuteční kolem 18. hodiny, následovat bude pár desítek minut freestyle promítání, poté proběhne druhý termín videomappingu, přibližně okolo 19. hodiny,“ uvádí náměstkyně primátorky pro oblast kultury a cestovního ruchu Ilona Dvořáková.

První den spolu pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, město celkem vyjde na přibližně dva miliony korun.

Za zábranami se ukrývá umělé kluziště.
Vánoční trhy v Hradci Králové pod palbou kritiky. Co byste na nich vylepšili?

Dopravní podnik města Hradce Králové 1. ledna kvůli akci posílí vybrané spoje MHD. Na některých linkách budou nasazeny velkokapacitní vozy, jiné nabídnou zkrácení intervalu mezi zastávkami. Podrobné informace budou zveřejněny na webu dopravního podniku nebo na stránkách města.

S využitím tiskové zprávy