Dvě největší města okresu chystají na oslavu příchodu nového roku tradiční ohňostroje. Zatímco novobydžovský vypukne o silvestrovské půlnoci, Hradec pořádá oblíbenou podívanou až na Nový rok navečer. Světelná show s hudbou se v Hradci Králové uskutečnila o den později poprvé vloni, a posunutí termínu se osvědčilo.

Zatímco o silvestrovské půlnoci byly o ohňostroj ochuzeny děti, na Nový rok přišlo víc lidí, především rodin s dětmi. V krajském městě, které za světelné divadlo zaplatí 200 tisíc korun, začne 1. ledna program na Velkém náměstí už o půl páté odpoledne novoročním vytrubováním a podáváním čočkové polévky a čaje zdarma.

Občerstvení zájemcům nabídnou stejně jako vloni zástupci vedení města. Ohňostroj začne v 18 hodin. Kvůli jeho přípravě však řidiči musí počítat s dopravními komplikacemi. Od 15 do 19.30 hodin bude Malé i Velké náměstí pro auta uzavřeno.

Nový Bydžov sází na tradici a ohňostroj pořádá jako v předchozích letech hned v prvních vteřinách Nového roku. Program na Masarykově náměstí zahájí o silvestrovské půlnoci přání starosty spoluobčanům, po kterém začnou oblohu nad městem osvětlovat první rachejtle doprovázené hudbou.

„Ohňostroj nás přijde na 65 tisíc korun,“ řekl novobydžovský místostarosta Bohumil Orel. Dodal, že chybět nebudou ani světelné vodopády z balkonu radnice.