Podle autora myšlenky Jiřího Hrona, by uvažovaná předměřická divoká voda byla pro konání olympijských závodů v České republice nejvhodnější. Výstavba kanálu, který by se stal součástí velkého sportovního a rekreačního centra na levém břehu Labe pod jezem, je však zatím jen v hlavách nadšenců.

Podle starostky obce Stanislavy Markové jsou Předměřice myšlence nakloněny. Zastupitelstvo souhlasilo se zajišťováním dalších podkladů pro vypracování A studie.

 

Případná výstavba zařízení by však musela nutně znamenat vstup silného investora, nebo sdružení prostředků několika subjektů. „Samy do toho nepůjdeme,“ dodala starostka. Jiří Hron odhaduje, že kanál by se dal pořídit za méně než 20 milionů korun.

 

Předměřice jsou podle něho pro výstavbu kanálu ideální. „Na vodě se pohybuju přes třicet let a neznám v republice vhodnější místo. Je tady rozdíl hladin čtyři metry, a navíc je to v blízkosti velkého města. Tvrdím, že když se to tady nepostaví teď, tak jednou určitě,“ je přesvědčen Jiří Hron.

Myšlenka nadchla i studenta hradecké univerzity Václava Mohelníka, který na toto téma vypracoval bakalářskou práci. V ní stejně jako Jiří Hron počítá, že na divokou vodu by se postupně nabalily další aktivity pro turisty – půjčovna vodáckého vybavení, horolezecká stěna, lanové centrum, hřiště na plážový volejbal či tenis, minigolf, kemp, hotel…