Sázkaři si při sledování výsledků české olympijské výpravy připadali jak na houpačce. To, co ve středu večer vyhráli díky „jistému“ zlatu rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na její hlavní trati 5000 metrů, včera brzy ráno ztratili po chmurné prohře českých hokejistů v osmifinále s Finy.

„Právě na hokej se ale sázelo nejvíc, výpadku našich věřil málokdo. Však je také tady dneska mrtvo. Překvapením byl i bronz naší lyžařské štatefety, to jsem nečekala ani já sama. S hokejem skončila většina našich želízek v ohni a na dnešním menším zájmu je to znát. Zisky sázejícím tak zachránila tutová Martina Sáblíková,“ uvedla Zuzana Todtová ze sázkové kanceláře Chance v Hradci Králové.

Na druhé zlato Sáblíkové se sázelo ve velkém, srovnatelný objem sázek v sázkových kancelářích v Královéhradeckém kraji snad jen u hokejistů. Však byl ale také kurz velmi nízký – jen kolem 1,17. „Potěšující je ale i celkový úspěch české výpravy na olympiádě. Na pět a více medailí si nikdo nevsadil. Většina tipujících hádala jen dvě nebo tři. A ejhle, je to tady,“ dodala.

V Hradci byla vyplacena také jedna z nejkurióznějších a zároveň nejúspěšnějších sázek.„Byla to sázka typu rozpisu, kdy sázkař dal tip na 20 příležitostí, které se mezi sebou různě kombinují. Vsadil 320 korun a vyhrál 21 tisíc korun. Mezi olympijskými tipy v tiketu figurovaly i fotbaly. Sázkař si například byl jist, že Sáblíková vyhraje 'pětku', či tím, že Kanada zdolá Rusko. Na české hokejisty proti Finům si naproti tomu nevsadil. Na tomto zvláštním typu sázky mu nemusely vyjít všechny příležitosti, a ostatně také nevyšly. Kdyby ano, byla by výhra ještě podstatně vyšší,“ uvedl mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Jiří Hadrava.

I přes porážku českých hokejistů to však stále vypadá, že olympiáda bude nejsázenější v historii. „Proti olympiádě v Turíně v roce 2006 zaznamenáváme nárůst počtu sázek, aktuálně to vypadá, že by mohl překročit patnáctiprocentní hranici,“ potvrzuje mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Také Sazka již objem sázek přijatých při Turíně výrazně překonala. (kim, čtk)