Za jakých okolností si umíte představit svou rezignaci? Třeba až se ukáže, jak to bylo s předražením projektu Regiocentra? (Matus)
V této souvislosti nebudu určitě nucen o své rezignaci uvažovat: pořízení RegioCentra Nový pivovar máme nastaveno velice efektivně. Stavba se bude prostřednictvím leasingu splácet 20 let a lze navíc předpokládat, že během této doby poroste cena stavby rychleji než cena peněz, takže ekonomické výhodnosti tohoto projektu bude čas hrát do karet stále víc.
Svou rezignaci i rezignaci každého veřejně činného člověka si dovedu představit při porušení zákona. Taková situace je v souvislosti s tímto projektem vyloučená.

Bude se kraj nějak podílet na dofinancování výstavby studijní knihovny? Jaký je váš názor na její konečný design? (Studentka)
Zatím nepočítáme, že by se měl kraj na dofinancování stavby nové knihovny podílet. S tímto projektem začal stát a je třeba, aby se také postavil ke všem problémů, které s ním mohou souviset. Vzhled knihovny je rozhodně odvážný, a nejsem přesvědčen, že jej většina Hradečanů přijme za svůj.

Zúčastnil jste se pane Bradíku diskuze o radaru, která se konala v Hradci. Jak moc o této problematice víte, že v barvách ODS hájíte stavbu tohoto zařízení v Česku? Váš názor veřejně vyslovený má větší váhu než "obyčejných" lidí, proto doufám, že s problematikou protiraketové obrany jste dobře seznámen… (Honza)
Myslím, že moje informovanost o této problematice je nadstandardní. Protiraketová obrana či armádní strategie ale nikdy nebyla mým hobby, kvůli kterému bych četl pravidelně odborné časopisy či si pořizoval v knihkupectví nové publikace s touto tématikou.

Kdy a jakým způsobem bude odvedena doprava z Hradce Králové? Tím, že nepokračuje (a do roku 2015 pokračovat nebude) výstavba R35 na Holice, je tvrzení, že dopravní situace v HK vážná, dosti slabé. Je kritická! (Jozef Trefný)
Věřím, že výstavba rychlostní silnice R35 se do té doby rozběhne na místech, která dopravě v krajském městě pomohou; podle mých informací město připravuje další opatření, která by měla pomoci.

Kdy jste naposledy jel vlakem jako cestující? Máte představu o dopravní nedostupnosti některých míst v kraji po zrušení spojů? (Marie, hradecký venkov)
Vlakem jsem jel naposledy předloni v létě. Kraj dotuje dopravní obslužnost více než půlmiliardou korun ročně. Snažíme se, aby obslužnost byla co nejefektivnější a především spolehlivá. Pro tento účel kraji slouží společnost OREDO. Jsem rád, že problémy, kterým čelí v jiných krajích se tomu našemu vyhýbají a je to určitě i díky našemu úsilí.

Kraj je docela dobrá cestovka. Kam jste se za dobu své "vlády" podíval? (Marek Blažíček)
Myslím, že se službami této cestovní kanceláře byste spokojen nebyl – chápu váš sarkasmus. Pokud mám odpovědět vážně a o odpověď stojíte, nejčastěji cestuji k sousedům do Polska a Slovenska, v poslední době z pochopitelných důvodů mířím stále častěji do Bruselu, hlavního města Evropské unie (abych skončil zase nadsázkou). Nejdál jsem služebně cestoval v rámci delegace českých hejtmanů do USA a Číny: náklady těchto cest hradila americká vláda a čínští hostitelé.

Dotace kraje neziskovému sektoru se mi jeví jako rozhazování peněz plnými hrstmi bez jakéhokoliv dopadu. Proč není vytvořen nějaký ekonomický systém? Kraj investoval statisícové částky do občanských sdružení, která dnes už neexistují a za "prošustrování peněz" není vlastně nikdo zopovědný. Kdo rozdělování peběz vlastně koordinuje? (Skautka Vladimíra Bedrnová)
Neziskový sektor - v souvislosti s vaším dotazem - získává od Královéhradeckého kraje peníze na konkrétní a přesně popsané projekty, které občanská sdružení předkládají. Rozdělení finančních prostředků konkrétním projektům podléhá posouzení odborných komisí. Pokud projekt finanční podporu kraje získá podléhá použití těchto peněz bedlivé kontrole: kraj zajímá příprava a průběh projektu. Dostáváme přesné informace při konečném vyúčtování a úspěšnosti projektu.

Kolik se vám během vašeho úřadování podařilo z výplat naspořit peněz? (Marie Blažková)
Zatímco platy volených představitelů veřejné správy jsou veřejné a je to správné, naši rodinnou ekonomiku – kolik se rozhodneme doma utratit za potraviny, za oblečení či za dovolenou – považuji za mou naprosto soukromou věc.

Vážený pane hejtmane, víte o tom, že kraj pořád dotuje ZOO Dvůr Králové, i když je to a.s., miliony korun? Víte o tom, jak se tam plýtvá s penězi daňových poplatníků? Několik příkladů: ředitelka ZOO je skoro půl roku 2007 v Africe, odkud provolává desítky ticíc mobilem, hrozí soud za prodej Dřevěnky majetku ZOO - škoda až 250.000 korun. Zbytečně platíme neskutečné peníze předsedkyni dozorčí rady Škopové z ODS za to, aby o vedení ZOO mlčela. Co s tím uděláte? Omlouvám se, že se nepodepíšu. Víte co dělá ředitelka s nepohodlnými???!!! (úřednice)
O výši krajské dotace dvorské zoo se může dozvědět každý: je součástí rozpočtu Královéhradeckého kraje, který schvaluje zastupitelstvo, jehož usnesení jsou veřejně dostupná. Jinak dozorčí rada jakékoli akciové společnosti slouží také ke kontrole společnosti a nevím o tom, že by tomu bylo v tomto případě jinak.