S jakými pocity nastupujete do funkce ředitele? (Deník)
Tato práce navazuje na moje působení ve zdejší firmě po období 13 let. Znám tudíž zdejší potřeby a mohl jsem ve své dřívější funkci již realizovat některé své záměry. Mám představu, kam by firma v budoucnu měla směřovat a pokud mi bude umožněno, tak i ostatní musím přesvědčit, že udržím a zvýším úroveň služeb a kontinuálně navážu na zdejší specifické požadavky tohoto významného městského majetku. Je mým přáním, aby městské lesy byly opravdu MĚSTSKÝMI LESY.

Nezkrácený původní on-line rozhovor najdete ZDE.

Jak chcete obyvatelům města více zatraktivnit zdejší lesy? (Deník)
V hradeckých lesích bych rád pokračoval v budování různých tras (např. pohádkové) a v budování objektů pro volnočasové aktivity (keltské dřevěné hradiště, dřevěná rozhledna v Černé stráni, ukázka zde žijící zvěře ve vybudovaném zájmovém chovu) dle již existujících vzorů z podobných majetků v České republice. Nadále bych se snažil vložit nemalé finanční prostředky zpět do tohoto majetku, do velkých a finančně náročných oprav, např. asfaltových komunikací. Také bych se zmínil o práci s veřejností a přebudování bývalé budovy na Novém Hradci Králové do podoby lesní školky pod vedením akciové společnosti. Vzniklo by zde výukové centrum využívané předškoláky, ale i učebna s přírodninami pro střední školy. Vizí je mnoho a samozřejmě jejich realizace musí být v souladu se zájmy vlastníka a jeho statutárními orgány.

Městské lesy prodávají ryby jen před Vánoci? Mám pocit, že ano. Nechtěl byste také tuto zavedenou tradici změnit? Proč kupovat drahé a navíc ne čerstvé v hyper a supermarketech, když vás máme za rohem? (Viktor)
Máte stejný nápad jako já. Do dvou let zrekonstruujeme sádky u rybníka Datlík a baštýř zde bude celoročně v uvedený termín prodávat ryby ze zdejších rybníků. Ryby z nezabahněných rybníků jsou velice chutné a nebál bych se je označit díky formě extenzivního chovu a nepřerybňování zdejších rybníků i za biokapry.

Opravujete, snažíte se, aby lesy hezky vypadaly. Máte také zároveň problémy s vandaly? Kolik vás ročně stojí opravy po nich? (Štěpán)
S vandaly máme hlavně problém u objektů nacházejících se v lesích přímo navazujících na intravilán města a na městskou dopravu. Jedná se vždy o skupiny mládežníků předvádějících svoji sílu před kolektivem, a také posilněných lihovinami. Na jaře zničili informační tabule a část altánu u Zděné boudy. Tuto sobotu zase rozbili kryté ohniště u retenční nádrže Na Olšině. Tyto objekty máme pojištěny, ale moc nás to zlobí. Na opravy za rok nevydáme nějaké horentní částky, ale můžeme se bavit o částce okolo 100 tisíc korun. Větší částky jsme dávali do úklidu lesa, ale po zavedení sítě košů si lidé zvykli nešpinit les. To stálo okolo 350 tisíc korun ročně.

Na Hradečnici jsem jednou narazila na dost ostrého motorkáře, ohrožoval nás tam všechny svojí nebezpečnou jízdou, dá se proti tomu něco dělat? Mám příště zavolat policii? (Šárka)
V každém případě volejte policii, jsou nebezpeční a ohrožují návštěvníky lesů. Máme s nimi veliký problém a špatně se chytají. Je to fenomén a nešvar a také neúcta vycházející z dnešní doby.

Jedna trochu osobní otázka: nevadí vám, že stále nosíte uniformu, nebo je to zvyk? Máte jich několik? Třeba i na zimu a na jaro? Zdá se mi, že je dost teplá a v létě by to bylo peklo, ne? (Zdenek)
Po pravdě řečeno na chození v uniformě, ani v obleku nejsem až tak zvyklý, ale snažím se a nese to s tím i moje nynější postavení. Dříve jsem vedl výrobu a do provozu jsem ji nenosil. Teď je to pro mě utrpení, ale i výzva. V dřívějších dobách byla znakem lesnického stavu a jako i vojenská byla součástí prestiže toho, co děláte. Jednotlivé druhy uniforem odlišovaly od sebe sousedící majetky. Tou uniformou, kterou jsem si zvolil já, bych chtěl obléknout i lesní personál.