„Byl to pro nás doslova šok, když nám od rána pod okny projíždí těžká technika. Až do této chvíle se náklaďáky Lesní ulici vyhýbaly, teď je však všechno jinak,“ řekla našemu Deníku rozhořčená obyvatelka Miroslava Kinclerová. Dopravní značky stanovující maximální povolenou rychlost na dvacet kilometrů v hodině a nosnost do tři a půl tuny, jsou zde prý navíc neustále překračovány. „Otřásají se nám okna, všude je plno prachu. Když ten náklaďák tady prolétne, není kvůli prachu ani vidět. Navíc ti řidiči jsou bezohlední,“ rozčiluje se Kinclerová. Podle ní již občané chystají petici.

Až doposud jezdily těžké nákladní vozy Kasárenskou ulicí. Ta však již tento nápor nezvládala. „Chtěli jsme jí odlevit tím, že zpět ze stavby se auta budou vracet právě Lesní ulicí. Takto jsme se domluvili a za to nám bylo přislíbeno, že budou opraveny silnice i chodníky,“ uvedl starosta obce Pavel Kohout.
Na problematická místa včetně této ulice dohlíží také místní obecní policie. „Každý den děláme kontroly, měříme rychlost, ale je jasné, že v těch ulicích nemůžeme být stále,“ uvedl strážník Vítězslav Škoda. „Ty lidi naprosto chápu. Hluk a nepořádek je někdy opravdu velký,“ dodal.

Starosta Opatovic nad Labem však věří, že tento problém už nebude trvat dlouho. Povolení pro tato auta platí do konce roku. „Věřím ale tomu, že třeba již od listopadu bude těžká technika jezdit úplně mimo obec,“ doufá Pavel Kohout. Podle něj však například povolenou rychlost překračují hlavně osobní automobily, víc než náklaďáky.