Podle primáře oddělení větších dětí dětské kliniky Antonína Lukeše se stav po infuzích a jednodenní hospitalizaci natolik zlepšil, že mohl být propuštěn domů. „Byla to rarita, a zatím nejmladší opilé dítě, které jsme zde léčili. Nejhorší je, že léčba takového opilého pacienta stojí denně pět tisíc korun a peníze jdou z kapes poplatníků. Podle mého názoru by náklady na ošetření dítěte s otravou alkoholem měli platit jeho rodiče,“ uvedl.

Šéf hradecké protialkoholní záchytné stanice Vlastimil Kyral případ, kdy by desetileté dítě bylo tak opilé, nepamatuje ani z doslechu. „U desetiletého dítěte může být 3,2 promile smrtelnou dávkou,“ tvrdí.

Vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí magistrátu Jana Gürtlerová se nechtěla o případu bavit. Obecně podle ní platí, že v první fázi si při pohovoru s rodiči snaží zjistit, proč k tomu došlo a zda nebyla zanedbána rodičovská odpovědnost. „Pokud by bylo zjištěno, že alkohol podala zletilá osoba, pak o tom informujeme také policii,“ prohlásila.

Policie případ šetří pro podezření z trestného činu podávání alkoholických nápojů mládeži. „Pachateli po dopadení hrozí rok vězení,“ uvedla mluvčí Anna Pešavová.