„Změřili jsme autobus, který jel rychlostí téměř sedmdesát kilometrů v hodině a stále zrychloval. Nebezpečné bylo také to, že autobus byl plný školáků, kteří jeli na výlet,“ popsal nám událost opatovický strážník Vítězslav Škoda. To hlavní překvapení však na strážníky teprve čekalo. „Když jsme autobus zastavili a začali s řidičem projednávat přestupek, zdálo se nám, že je opilý,“ dodal šokující zjištění strážník. Za chvíli zdání vystřídala jistota. „Provedli jsme dechovou zkoušku a ta nám potvrdila, že řidič pil. Naměřili jsme mu 0,49 promile alkoholu,“ potvrdil nám Vítězslav Škoda.

Řidič, který vezl pětatřicet zhruba třináctiletých dětí na výlet do Náchoda, začal mužům zákona tvrdit, že pil ráno před jízdou. Ani to by nebylo omluvitelné, následně se ale přiznal, že popíjel i během jízdy! „Říkal nám, že během cesty měl na vozidle drobnou závadu. Zastavil tedy a odstranil ji. Během toho se prý však posilnil pivem. Dokonce mi své zásoby i ukázal. V zavazadlovém prostoru měl asi padesát lahvových piv,“ nepřestává šokovat opatovický strážník.

Přestože řidič, který své svěřence vezl až z Moravy a v době zastavení v Opatovicích měl za sebou již tři hodiny jízdy, strážníky umlouval, že si jen chvíli odpočine a pak zase pojede dál, ti zůstali neoblomní. „Případ jsme pro podezření ze spáchání trestného činu předali Policii ČR. Hned poté přišel řidič o své oprávnění,“ dodal Vítězslav Škoda.

Vedoucí dětského zájezdu prý ale paradoxně vůbec nevěděl, že je napříč republikou veze opilý řidič. „Ten nevěděl vůbec nic, on i děti si mysleli, že je řidič naprosto v pořádku. Prý jel spolehlivě a přibližně stále stejnou rychlostí. Že by během jízdy pil, toho si nevšiml vůbec nikdo,“ popsal nám výpověď vedoucího opatovický strážník Škoda. Právě on se svým kolegou pak pro děti zajistili náhradní autobus, který s nimi během hodiny opět vyrazil do místa jejich výletu.

Pro změnu opilcův autobus byl odstaven v areálu místních technických služeb, kde však asi ještě dlouho zůstane. „Řidič přišel na místě o řidičský průkaz, takže s autobusem bude muset zpět domů odjet někdo jiný,“ dodal Vítězslav Škoda.