Údržba historického mostu přes Labe v Hradci Králové se přehoupla do své druhé poloviny. Aktuální práce se podle Technických služeb Hradec Králové zaměřují na opravu mostních závěrů a následnou pokládku nových povrchů chodníků na jedné polovině mostu. Oprava a antikorozní úprava mostní konstrukce jsou téměř hotové. Zmizela také jedna část ochranných černých fólií proti nečistotám.

„Stavební práce na Pražském mostě probíhají podle původního plánu do 31. července 2024. Převod provozu na druhou etapu má zhotovitel naplánováno na příští týden 19. a 20. června. Dojde také ke zrušení uzavírky inundačního mostu pro pěší, která se měla konat od 17. června,“ uvádí Jiří Nosek ze střediska místních komunikací.

Až se dělníci přesunou na druhou stranu mostu, stejně jako doposud bude otevřená jen jedna polovina mostu pro MHD, záchranné složky a chodce. Ke změně dojde pouze u průchodu pro pěší, který po dohodě se zhotovitelem zůstane otevřený. Pro osobní automobily zůstane most dále uzavřený, objízdná trasa povede nadále přes Tylovo nábřeží, Divišovu ulici a ulici Československé armády.

Nepřehlédněte: První den na Rock For People patřil hlavně The Prodigy

Sestřih z prvního dne Rock For People | Video: Deník/Jiří V. Matýsek