Obnova horkovodu, vodovodu i povrchu vozovky v úseku mezi křižovatkami s Veverkovou a Habrmanovou ulicí bude o víkendu dokončena. „Od pondělí bude tento úsek opět průjezdný, včetně křižovatky u Bavlny. Vrátí se sem i autobusy městské hromadné dopravy,“ sdělil Deníku Zdeněk Pulec ze společnosti M–Silnice, která ulici opravuje. Zbývající práce na úpravách chodníků budou dokončeny do tří týdnů.

Poté se dělníci „vrhnou“ na další úsek Purkyňovy ulice včetně křižovatky s Habrmanovou ulicí, která však nebude uzavřena. Práce v tomto prostoru budou pokračovat vždy v polovině křižovatky, takže provoz tady zůstane po celou dobu rekonstrukce zachován. Úpravy obou zmíněných křižovatek zahrnou kromě jejich tvarové úpravy a zhotovení naváděcích pruhů pro slepce na chodnících také nasvětlení přechodů pro chodce.

Letos bude opravena rozhodující část ulice Jiřího Purkyně. Původně stanovený termín dokončení, závěr října, již neplatí. „Podařilo se nám práce zhruba o měsíc urychlit, takže hotovo bude do 30. září. Tím jsme vytvořili prostor pro technické služby, které tady následně budou opravovat chodník,“ řekl Zdeněk Pulec.

Zbývající díl opravy ulice Jiřího Purkyně, přiléhající k železničnímu přejezdu, je v plánu na příští rok. Jeho rekonstrukce by se měla uskutečnit od dubna do září.

Práce na obnově vodovodu a horkovodu, které hradí Vodovody a kanalizace a opatovická elektrárna International Power, přijdou na bezmála 36 milionů; jeden a půl milionu dá do obnovy ulice město Hradec Králové.

Další uzavírky v krajském městě budou řidičům komplikovat cestování i nadále. Největší problémy vyvolává stavba protihlukových stěn na nadjezdu nad Pospíšilovou třídou, která má trvat až do listopadu. Z toho důvodu je zde doprava svedena do jednoho jízdního pruhu pro každý směr. Jedná se přitom o velice frekventovanou lokalitu, kterou denně projíždí 33 tisíc aut, takže se tady často tvoří kolony.