Frekventované zastávky Eurocenter a Poliklinika 2 autobusy od minulého pondělí vůbec neobsluhují, dočasně jsou postaveny jinde. Trasu kvůli uzavírce změnila linka číslo 5, 11, 17, 25, 25Š, 33, 51, 52 a hned tak se na své původní nevrátí. Opravy tam totiž skončí až posledního července.

Navštivte Čokoládový festival zdarma. Stačí mít štěstí

Hradec Králové - Milovníci čokolády by měli zbystřit. Tento víkend se totiž v KD Střelnice v Hradci Králové koná první Čokoládový festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Návštěvníci se mohou z těšit např. na výrobu pralinek od francouzského mistra Chocolatier Anael Pona nebo maďarskáho Chocolatier Melinda Varga.

Chybět nebudou ani kulinářské přehlídky šéfkuchařů od CateringBohemia, kde mohou zhlédnout přípravu rozličných dezertů, ale také méně obvyklých jídel: plněná vepřová panenka švestkami přelitá bylinkovou čokoládou s bramborovými placičkami, bramborové-tvarohové noky v pomerančové čokoládě. Chystá se také ochutnávka zdarma.

Na Čokoládovém festivalu se představí také kuchařka Michaela Čudová, která bude připravovat jídla podle zajímavých receptů: drůbeží paštika s bílou čokoládou a brusinkami, grilovaný zeleninou s omáčkou z bílé čokolády a camembertu.

Více informací i podrobný program najdete na internetových stránkách cokoladovy-festival.cz.

Brány festivalu se otevřou každý den od 10.30 hodin a vstupné je padesát korun. Pro studenty a důchodce pak 30 korun. Čtenáři Hradeckého deníku ale mohou navštívit čokoládový svět zdarma.

Ve hře je dvacet lístků a stačí odpovědět na soutěžní otázku do středeční půlnoci a mít štěstí při losování.

Otázka zní: Kdo pořádá Čokoládový festival? Správné odpovědi zasílejte společně s vaším jménem a telefonním číslem na e-mailovou adresu  jan.pruska@denik.cz.

Smiřické svátky hudby začínají za pár dní. Už tuto sobotu

Smiřice - Už v sobotu slavnostně začne dvanáctý ročních tradičních Smiřických svátků hudby. V úterním vydání jsme mylně uvedli, že zahajovací koncert v zámecké kapli Zjevení Páně, kde nebude chybět přední český houslista Jaroslav Svěcený, se koná v pátek.

Po boku dcery Julie tam Svěcený společně s komorním orchestrem Vivaldi Collegium Praha odehraje excelentní díla legendárního Antonia Vivaldiho včetně světoznámého Čtvera ročních dob.

Během celého festivalu čeká návštěvníky ve Smiřicích celkem desítka hudebních koncertů, ve kterých zazáří mimo jiné varhaník Václav Uhlíř nebo koncertní klavírista České filharmonie Václav Mácha.

Závěrečný koncert se uskuteční v neděli 5. dubna a bude věnován skladbám Wolfganga Amadea Mozarta a dalším autorům 18 století.

Dobrá zpráva…pro daňové poplatníky

Hradecko - Už jen týden máte na podání daňového přiznání za loňský rok. Finanční úřad v Hradci Králové  jako každoročně rozšiřuje úřední hodiny. Až do středy 1. dubna má úřad ve všední dny otevřeno od sedmi do osmnácti hodin. Využít je možné také mimořádných služeb na městských úřadech v Chlumci nad Cidlinou, Nechanicích, Třebechovicích pod Orebem a Smiřicích. Kompletní informace ke způsobům placení daně naleznete na stránkách Finanční správy.