Velká proměna se uskuteční na Základní škole Bezručova. Budovu čeká výměna oken a dveří, zhotovení nové střechy, kompletní zateplení obvodového pláště objektu školy a obnova fasády.

„Práce byly zahájeny počátkem června a potrvají do konce srpna, aby 1. září mohl být opět zahájen provoz školy. Práce zatím postupují podle harmonogramu,“ uvedl Ivan Čakány z odboru správy majetku města hradeckého magistrátu. Dodal, že celkové náklady se budou pohybovat kolem 26 milionů korun, přičemž 85 procent uznatelných nákladů pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí. Práce na Základní škole v Bezručově ulici navazují na vloni provedené zateplení Základní školy Habrmanova.

Významnou akcí bude rovněž oprava střechy Základní školy Josefa Gočára, která přijde na dva miliony korun. „Hydroizolace je poškozena a dochází k zatékání do objektu. Pokud bychom tuto závadu neodstranili, stav této chráněné památky by se dále zhoršoval,“ vysvětlil vedoucí správy školských zařízení a oprav techniky Technických služeb Hradec Králové Martin Komárek.

Zhruba 2,8 milionu korun město dá také do opravy sociálních zařízení v Základní škole Štefánikova na Moravském Předměstí, kde navíc za 250 tisíc korun opraví střechu na vstupní hale.

Nová sociální zařízení letos potěší děti hned v několika školách. „S opravou WC dívek počítáme v Základní škole Mandysova. Náklady by se tady měly pohybovat kolem 1,4 milionu korun. Jeden a půl milionu bude stát oprava sociálních zařízení v Mateřské škole Štefcova, na 1,2 milionu přijdou stejné práce v Mateřské škole Lužická a za jeden milion se opraví sociální zařízení v základní škole Pouchov,“ informuje Martin Komárek.

Oprava záchodů spojená s obnovou vstupu do budovy je plánována také v třebešské mateřské škole. Tyto práce mají stát jeden a půl milionu. Na půl milionu korun přijde nátěr plechové střechy na Základní škole Jiráskovo náměstí na Pražském Předměstí, 600 tisíc korun bude stát výměna plynových kotlů ústředního topení v nedaleké Základní škole Habrmanova.

(jap, čer)