Potvrdil to vedoucí správy místních komunikací Technických služeb v Hradci Králové Tomáš Pospíšil. „Oprava křižovatky je naplánována na 12. července a trvat bude tři týdny. Náklady dosáhnou téměř dvou milionů korun,“ řekl s tím, že se zatím neuvažuje o úplném uzavření křižovatky po dobu prací.

„Zatím platí to, že by tam měla být jen částečná uzávěra. Navíc jsme opravu naplánovali záměrně na prázdninové měsíce, kdy je intenzita dopravy nejnižší,“ vysvětlil Pospíšil. Oprava zahrne odfrézování stávajícího rozbitého povrchu a položení nových živičných vrstev.

Největší současnou opravou komunikací je v pondělí zahájená úprava povrchu Opletalovy ulice, tedy spojnice ulic Československé armády a Šimkovy, která potrvá do neděle 6. června. Stát má tři čtvrtě milionu korun. Práce si vyžadují její kompletní uzavření pro dopravu.

Ačkoliv se jedná o uličku dlouhou jen zhruba dvacet metrů, není bezvýznamná. Vede odtud hlavní výjezd a vjezd do areálu bývalých Gayerových kasáren. Ten je nyní kvůli uzavření ulice možný pouze z malé okružní křižovatky v Šimkově ulici.

Technické služby zároveň zajišťují opravy zálivů a nástupních ploch tří zastávek městské hromadné dopravy ve Štefánikově ulici na Moravském Předměstí. Obě zastávky u Hvězdy a jedna u třebešské sportovní haly dostanou do konce týdne nové živičné povrchy.