Ačkoli společnost tvrdí, že nedojde k navýšení budovy, někteří lidé jsou přesvědčeni o opaku. „Je logické, že se celá budova zvýší, a to přibližně o čtyři metry, tedy v podstatě o výšku jednoho patra," uvedl aktivista Aleš Dohnal.

Podle tiskového mluvčího společnosti HB Reavis Jakuba Vernera však k navýšení Auparku nedojde. „Kapotáží nedojde oproti současnému stavu ke zvýšení budov," uvedl mluvčí.

Podle odpůrců je však problém jinde - nemělo prý vůbec dojít k tomu, aby bylo dodatečně třeba něco zakrývat.

„Vadí mi, že se to řeší až v momentu, kdy ta budova už stojí. Nejde ani tak o to, že se objekt navýší, ale o fakt, že je to vrchol arogance řešit to takhle za pochodu," nechal se slyšet aktivista Aleš Dohnal.

Na dotaz, proč společnost neřešila zakrytí vzduchotechniky v momentu, kdy budovu stavěla, odpověděl mluvčí Verner následovně: „Celý tento problém vznikl tím, že za deset let, která uběhla od představení Auparku v Hradci Králové, došlo k výraznému posunu v technologiích a centralizaci klimatizačních systémů. HB Reavis vždy klade velký důraz na používání nejmodernějších technologií, a proto došlo i k některým změnám projektu v oblasti vzduchotechniky," řekl Jakub Verner.

Kapotáž vzduchotechniky podléhá legislativní změně územního rozhodnutí. „Společnost HB Reavis dodala veškeré podklady a v tuto chvíli čekáme na projednání příslušnými úřady. Zakrytí by i ve fázi výstavby znamenalo změnu územního rozhodnutí, o kterou žádáme nyní. Čili jedná se pouze o otázku časování, která je dána legislativním rámcem a v této oblasti se snažíme o maximální transparentnost," dodal mluvčí.