„Je to z osobních důvodů. Mám dlouholeté neshody se spolustraníkem Rostislavem Jirešem. Situace je zkrátka vyhrocená a já v tom už nechci dál být," řekl Ondráček, který rezignoval na své členství k 31. březnu, v zastupitelském klubu zůstane minimálně do léta. „Je to škoda, s panem Ondráčkem jsem počítala jako s lídrem kandidátky, ale on se zkrátka rozhodl, tak mu nemůžeme bránit," komentovala jeho odchod Hana Orgoníková z ČSSD.

„Chtěl jsem do ČSSD vstoupit, ale nešlo to, a nyní už nemám zájem," zdůvodnil svoje rozhodnutí Jiří Kocourek.

To, jestli se připojí k některému ze stávajících politických uskupení, nechtěl ani jeden z nich komentovat. „Úplně z komunální politiky odejít nechci, ale ještě nevím za koho budu kandidovat," řekl Ondráček. „Uvidíme, jestli mě třeba někdo osloví," dodal Kocourek.

Hradecká ČSSD svého lídra kandidátky pro komunální volby bude vybírat ze sedmi kandidátů 26. dubna.

„Záleží na tom, jaký předloží program," potvrdila Hana Orgoníková z ČSSD na úterní tiskové konferenci, jejíž pozvánka slibovala právě informace o kandidátech v komunálních volbách.

Konkrétní jména kandidátů se však novináři nedozvěděli. Padlo jméno Rostislava Jireše, Otakara Kalendy a Petra Lusky. „Nebudeme se vyjadřovat," shodně prohlásili na konferenci přítomní Kalenda s Luskou.

„Kandidovat budou oba určitě, a to jestli na lídra nepotvrdím ale ani nevyloučím," dodala Orgoníková. Sama už nechce být na kandidátce pro komunální volby vůbec. Před několika dny skončila i na postu předsedkyně Krajského výkonného výboru ČSSD.