Toto rozhodnutí však není konečné a do 13. dubna je možné proti němu podat odvolání. A pirátský zastupitel se netají tím, že klidně opět křižovatku, na jejíž opravu se čeká čtyřicet let, pošle k ledu. „Chceme nejdříve mluvit s vedením města, protože máme za to, že řádného hospodáře logicky napadne to, že se tahle křižovatka stavět nemá. Budeme se chtít během té lhůty pro případné odvolání sejít s vedením města a pokusit se dojednat, jak dál postupovat,“ uvedl Aleš Dohnal, který chce případné neodvolání podmínit posunutím termínu stavby do doby, než se v roce 2022 dostaví autostráda D35.

„Pokud bychom se s městem domluvili na tom, že se počká na vyhodnocení efektu D35, pak by ani nebyl důvod se odvolávat,“ nechal se slyšet pirátský zastupitel, který má v otázce vyvolání jednání s městem podporu i od svého stranického šéfa Pavla Vrbického.

Jednání se hradecká radnice nebrání. S podmínkou odsunutí stavby však nesouhlasí. „Vždy upřednostňuji jednání před případným střetem, proto pokud je vůle ze strany spolku KOS o připomínkách k územnímu rozhodnutí k Miletě diskutovat, velmi rád se s nimi sejdu,“ uvedl primátor města Alexandr Hrabálek s tím, že na toto jednání chce pozvat i zástupce kraje a ŘSD. Primátor však odmítá podmínku posunout stavbu, která je v plánu ŘSD v letech 2021 až 22, na pozdější termín.

„S tímto návrhem nesouhlasím. Efekt D35 se nedostaví okamžitě, takže by se muselo čekat možná další roky, než jej bude možné kvalifikovaně změřit. Navíc počet automobilů v našem městě stále roste a projekt řeší i kapacitní napojení Benešovy třídy a areálu fakultní nemocnice, což jsou další defekty dopravní infrastruktury v této lokalitě, které město potřebuje odstranit co nejdříve,“ dodal Alexandr Hrabálek.