JIŘÍ VLČEK
exšéf okresního úřadu
Konec roku se blíží a hodí se ho pochválit nebo naopak zkritizovat. Na tu pozitivní a převažující misku vah určitě dávám velmi slušný bezproblémový průběh voleb v Hradci a tím i uklidnění společenské atmosféry. Patří tam i zahájení některých velkých staveb včetně rekonstrukce Bílé věže. Na tu druhou misku vah bych dal stále nedokončenou stavbu dálnice D 11. Přidávám k tomu i několik let diskutovanou obnovu Velkého náměstí a jeho pověstného „tankodromu". Z osobního života převažuje radost z rodiny i zachování jejího smyslu pro humor. Všem čtenářům přeji radostné Vánoce a šťastné vykročení do příštího roku !

MICHAELA HARTIGOVÁ

basketbalistka Hradce
Co se v roce 2014 na Hradecku podařilo a co ne? Když bych vzala z každého soudku něco, tak ze sportovní stránky jsem moc ráda za to, že Hradecké lvice obhájily bronzové medaile.
Z politické stránky mě zase potěšila obhajoba primátorského křesla v říjnových komunálních volbách v Hradci Králové.
Pokud bych pak se zaměřila například na kulturu, tak největší radost ze všeho mám z toho, že Klicperovo divadle hraje stále tak vynikající představení.
A nějaká negativa letošního roku? Tady mě napadají snad jen ty rozkopané silnice po celém městě…

TOMÁŠ VYMETÁLEK
architekt
Co se v letošním roce na Hradecku podařilo a z čeho mám radost? V Hradci Králově mne letos potěšilo mnoho maličkostí i větších věcí. Opět se velmi povedl divadelní festival.
Musím pochválit také hradecké hokejisty – měli skvělou extraligovou sezónu.
Moc mě potěšil také parádní inline okruh, který vznikl na Hradečnici.
V Hradci se v letošním roce opravilo hodně budov, v čele s Bílou věží a také další kus pěší zóny.
A z čeho nadšený naopak nejsem? Toho je mnohem méně. Nepotěšila mě snad jen loňská mírná zima a dnes už legendární hovory z Lán pana prezidenta z nedávné doby.

PAVEL SVOBODA
ředitel speciálních škol
Pokud budu hodnotit rok 2014, tak pozitiva jednoznačně dominují. Asi logicky začnu osobním životem, protože pro něj jsme jaksi prioritně byli stvořeni. V listopadu se mi narodila krásná vnučka a celkově v celé rodině rok proběhl bez větších komplikací, především zdravotních. A to je nejcennější. V Hradci jsem spokojen, je tady krásné město, spousta vyžití, udělali mi cyklostezky na Kuks a v lesích, v městě se cítím bezpečně. Radnici občané obsadili tak, jak jsem si přál. A co se nepovedlo? Poslední čtvrtrok byl až moc hektický pracovně, ne všechno se podařilo tak, jak bych chtěl. A navíc stárnu. Ale celkově – „u nás dobrý".