Čím jste chtěl být jako dítě?
Záleží na tom, odkdy to počítáme. Nejranější záblesk mám, když mi byly asi tři roky. Utíkal jsem za svojí maminkou přes podlahu čerstvě natřenou nějakým emailem. Takže tenkrát jsem chtěl být asi tím, kdo to dá ze mě rychle pryč. Později básníkem, filozofem nebo muzikantem a dodnes mě to tu a tam dohání.
Napadlo vás někdy praštit s tím, co děláte?
Ano, ale nikdy to nemělo dlouhé trvání. Asi jako každý jsem si prožil situaci, kdy jsem chtěl s něčím praštit, spálit mosty a začít úplně něco nového, třeba i někde úplně jinde.
Jaké máte koníčky, čemu se nejraději věnujete ve volném čase?
Sportu, který se v mém pojetí rovná lyžování, cyklistice a kondičnímu běhu. Stále jsem se nenasytil cestování a nemůžu ani zapomenout na dobrou muziku a knížku.
Co vás spolehlivě rozčílí, kvůli čemu se nejčastěji zlobíte?
Lidská blbost, arogantní řidič, „český“ politik.
Co vás naopak vždycky pobaví a rozesměje?
Skoro každý den vznikne situace, která mě pobaví. Spolehlivě mě rozesmějí hrané scénky mých dětí, když parodují situace z rodinného života.

Jaký alkoholický nápoj máte nejraději?
Rád si vychutnám skvělé víno nebo Pilsner Urquell. Záleží na kuchyni, s čím se právě lépe pojí. Výjimečně si dám i něco ostřejšího nebo míchaný drink, moje parketa to ale není.
Jaké téma je pro vás tabu?
V osobní rovině takových témat asi mnoho nemám, nic konkrétního mě bezprostředně nenapadá. Tím nemíním, že kdekoliv odpovím na cokoliv. Záleží na tom, kdo se bude ptát, jak bude znít otázka a kdo bude chtít slyšet odpověď.
Co je podle vás za hranicí, za kterou by už člověk neměl jít?
Tou hranicí je pro mě přirozená lidská slušnost a určitou inspiraci lze vidět samozřejmě také v křesťanském desateru.

Kdo je vaším nejoblíbenějším politikem?
Líbí se mi premiér Jan Fischer a fandím ministrovi financí Eduardu Janotovi. Líbil se mi Václav Havel a moje velké sympatie má i Madeleine Albrightová.

Na kterou knihu nedáte dopustit a jaký je váš oblíbený film?
Bylo by jich povícero, ale určitě E. M. Remarque, Na západní frontě klid. Ještě dnes se stačí projít po Verdunu, strávit zde jedno odpoledne a vcítíte se do děje. Je to zážitek, který vás bezprostředně zasáhne. Z filmů mám rád například Podraz, hlavně pro fantastický herecký koncert Paula Newmana a Roberta Redforda.
Za co utrácíte nejvíc peněz?
Spočítané to nemám, ale nejvíc asi za cestování a možná v součtu také za dobré víno. Žádné statistiky si nevedu, takže bych byl možná sám překvapený.
Co pokládáte za svůj největší úspěch v profesním životě a na co jste nejvíc pyšný v osobním životě?
V osobní rovině je to určitě moje rodina a profesně stav, kdy se mohu každé ráno vydat do práce, kde čeká tým skvělých lidí, se kterými si naplňujeme společné cíle. Je to příjemný pocit ohlédnout se a vidět, jak jsme společně posunuli laťku Léčebných lázní Bohdaneč a.s.