A to sice s omezením od 6 do 22 hodin, kdy u stou budou moci sedět jen čtyři lidi, ale i tak na neděli vzhlíží jako na smilování. A už teď mnohé podniky začínají s přípravami na návrat hostů. Například v hospůdce Psí bouda na hradeckém Pražském Předměstí se její personál již ke konci týdne dal do práce.

Proplachují se trubky, čistí stoly, dezinfikuje se, přemývá se sklo a čistí kávovar.

„Teď už opravdu s nadějí vyhlížíme, jestli vláda nakonec v pondělí povolí otevření. A i když to poslední dny vypadalo nadějně, tak teď to tak růžově nevidím. Ale stále doufám. Opravdu se už teď modlíme za každý otevřený den,“ nechal se slyšet majitel Psí boudy Milan Zeman, který kromě oblíbené osvěžovny na Pražském Předměstí provozuje i legendární pivnici Gobi či Havaj na Správčickém rybníku.

A i když přípravy na hospodský restart jsou v plném proudu, ne vše teď hospodští zařizují. Například se zatím nehrnou na nákupy.

„Co se týče piva, tak máme ještě nějaké sudy, ale ostatní věci, jako pečivo či další objednávky a nákupy necháme případně na pondělí. Opravdu teď nechci něco zbytečně dokoupit a pak vyhodit,“ dodal Milan Zeman, který teď řeší i vlastní finanční situaci.

Podle něj se totiž druhá vlna epidemie, alespoň z pohledu vládní pomoci, velmi od té první liší.

„Druhá vlna nás zasáhla víc, ale stát to asi nechce vidět. Zatímco na jaře nabídl podnikatelům pomoc prostřednictvím několika balíčků, které se daly provázat, tak teď je to seškrtané a stát nedává takřka nic,“ dodal Milan Zeman, jež si z vládní nabídky vybral pomoc pro zaměstnance, aby je udržel.

„Jako OSVČ jsem si musel opravdu vybrat jen jeden. A šel jsem na ten pro zaměstnance, ale jakožto OSVČ teď už nemám na žádný jiný nárok a nemám od státu ani korunu. Naštěstí mě drží rodina a finanční polštář, který jsem si za ty roky vybudoval, ale i ten pomalinku mizí. Zkrátka současným krokům vlády, jak pomoci podnikatelům, nerozumím.“