„Někdo sem hodil otrávenou návnadu. Zazvonil u vrátek soused, že náš pes je u něj na zahradě. Suki se celá třásla, měla pěnu u huby, křeče, byla pokaděná, poblitá a zježená, měla vyvalené oči, bylo to hrozné. Pachatel musel ještě otevřít vrátka, aby se pejsek dostal ven a někde pošel,“ popsal Deníku majitel fenky Suki Tomáš Langr. O tom, že se opravdu jednalo o otravu karbofuranem, informovala ČT24 na svém webu. Pětiměsíční fenka německého ovčáka naštěstí přežila.

O případu jsme psali:

Pětiměsíční fenku Suki někdo otrávil v Orlické ulici v sobotu. Psa se podařilo zachránit.
Tři otravy psů v jedné ulici. Fenku na Slezském Předměstí mohl zabít karborufan

Otravou jedem se už zabývá policie. „Případ vedeme jako přestupkové jednání. Pokud policisté šetřením zjistí, že by se mohlo jednat o trestný čin týrání zvířat, tak by pachateli mohl hrozit až tříletý pobyt za mřížemi,“ uvedla pro ČT24 policejní mluvčí Iva Kormošová.

K otravě došlo koncem února na zahradě rodinného domu v Orlické ulici na Slezském Předměstí. Podle Tomáše Langra se v místě nejednalo o první případ.

Podívejte se, co k otravám uvedl Tomáš Langr:

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

Karbofuran je prudký nervový jed, dříve ho používali například zemědělci na hubení škůdců, pesticid se u nás ale nesmí prodávat už od roku 2008.