„Bylo to strašné, jen jsem bezmocně koukala, jak je trhají, nedalo se vůbec nic dělat, byl to obrovský šok,“ říká se slzami v očích chovatelka ovcí.

Dvojice vlčáků, která pravděpodobně utekla z nedalekého Srní, tak způsobila velké škody. Během chvíle roztrhali a zabili deset jehňat a dvě ovce. Další zvířata jsou potrhaná a zraněná. Škoda je o to větší, že se jednalo dle sdělení majitelů o nejlepší kusy ze stáda. Jedna ovce byla dokonce březí.

Mrtvé ovce museli být ihned po útoku odklizeny a odvezeny do kafilerie. Zbytek stáda chovatelé zavřeli do salaše a o raněné se starají. Jehňata tak na polámaných nohách mají dlahy, rány majitelé ovcím mažou dezinfekční mastí. „Nejhorší je to u jehňat, ta přišla o mámu a hrozí, že nebudou jíst a také zemřou, musíme je přikrmovat,“ dodává zdrcená majitelka.

Na místo po události dorazila i hlídka policie, která věc prošetřuje. Pravděpodobný vlastník psů se však ke škodě nehlásí. Policie ani chovatelé psy nedopadli. Je tak možné, že se útok bude opakovat, a to i na jiných místech v okolí.

Škodu, kterou útok dvojice vlčáků způsobil, odhadují majitelé ovcí na 30 000,- Kč. „O peníze nám ale nejde, hlavně aby ty psy dopadli a utratili, jsou velmi nebezpeční i pro člověka,“ říká chovatelka a současně prosí o pomoc při odhalení a odchytu psích útočníků.