Třetí nejnavštěvovanější kino (samozřejmě v žebříčku, kam nejsou počítány multiplexy) v Česku je v insolvenci. Přesněji sdružení Pro-Centrál, které spravuje hradecký Centrál. Návrh na toto krajní řešení podal ke krajskému soudu sám Leoš Kučera, hlava spolku a muž, jenž je ve vypjatém dění okolo tradičního kina hlavní postavou.
Mimochodem více návštěvníků přijde pouze do pražských legendárních biografů Lucerna a Světozor.

Přesto to Centrálu nestačí – sdružení má dluhy ve výši 3,5 milionu korun. „Nejsme schopni plnit své závazky, ani nemáme vyhlídku na výnosy, které by mohly pokrýt dlužné částky proti věřitelům," napsal do insolvenčního návrhu Kučera. „Kino totiž 15. července ukončilo činnost." Centrál opravdu nepromítá – zastupitel Kučera je totiž ve sporu s městem, které mu dalo výpověď a 1. srpna chtělo kino převzít. Šéf sdružení však úředníky nepustil dovnitř a naznačil, že právě insolvenční řízení je podle něj jediným východiskem ze zamotané situace.

„Teď je to šprajc. Musí to rozseknout někdo třetí – a tím by měl být insolvenční správce," vysvětlil Kučera. Rovněž město je připraveno jít stejnou cestou, tedy podáním insolvenčního návrhu. „Ve lhůtě stanovené zákonem se k řízení přidáme. Pracujeme na vyhotovení dokumentů," prohlásila mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková. Rovněž Leoš Kučera však musí svou žádost výrazně doplnit. Soud v ní totiž našel nedostatky a bez jejich odstranění ji nepřijme.